Prefabrik Ev Yapım Aşamaları

PREFABRİK EVLERİN YAPIM AŞAMALARI

Prefabrik modüler sistem yapı ürünü olup fabrika ortamında duvar ve çatı elemanlarının imalatı yapılır. Montaj edilecek yere parçalı yerinde montaj edilecek şekilde sevk edilir. Daha önceden hazırlanmış beton üzerine montaj yapılır. Yaklaşık 100m² bir prefabrik binanın montajı 4 gün sürer.

PREFABRİK BİR EV MONTAJI İÇİN İZLENEN YOL

Kaliteyi standart olarak gören ve müşteri memnuniyetine öncelik veren, güvenilir bir firma olan SİMPREFABRİK’e giderek katalog üzerinden beğendiğiniz bir ev modelini seçerek sözleşme yapmanız gerekir.

Sözleşmede eğer anahtar teslim olarak anlaşma yapılmış ise SİMPREFABRİK firması tarafından projelendirilen beton planını prefabrik evin betonun plandaki detaylara uygun olarak atacaktır.Tavsiye edilen beton yüksekliği 40cm dir. SİMPREFABRİK size verdiği imalat süresi içinde zemin beton hazır hale getirildikten sonra prefabrik evin kurulacağı bölgeye nakliye ücret araştırması yaparak sizden nakliye fiyat okeyi alarak veya sizin tedarik edeceğiniz bir nakliye aracı ile sevkiyatı gerçekleştirir. Firmamız ortalama 100m² tek katlı bir evin sevkiyatını tek kamyon ile İki katlı evlerin sevkiyatı iki kamyon ile yapılmaktadır.

Malzemenin yüklendiği günün ertesi günün sabaha yüklü kamyonlar betonun atıldığı arsaya yanına giderek firmamızca gönderilen 4 veya 5 kişilik montaj ekibi tarafından beton üzerine malzemenin indirilmesi sağlanır. Montaj ekibimiz montaj mahaline kendi araçlarıyla gelir, müşteri tarafından her hangi bir sorumluluğu yoktur.

Montaja müşterinin temin edeceği bir yerden elektrik alınarak montaja başlanır. İlk olarak duvar panelleri proje göre yerleştirilmesi sağlanır. Duvar panelleri 4 şekilden oluşur. Dolu duvar paneli ,pencereli duvar paneli , kapılı duvar paneli, vasistaslı duvar panelidir. Duvar panellerinin dizimi sonrası çelik çatı makasları projeye göre uygun şekilde konularak duvar birleşim elemanlarının üzerine cıvata ile sabitlemesi yapılır. Makasların sabitlemesi ile birlikte çatı aşıkları makas üzerindeki kulaklara sabitlenerek çatı örtüsüne hazır hale getirilir. Makas üzerine baş kısımlarına deprem diyogonel malzemesi ile bağlanır.Tarafınızdan sözleşme üzerinde yazan daha önceden belirlenmiş çatı kaplama malzemesi ( Ondülüne ,Trapez sac ,Şıngıl , Metal Kiremit) yerleştirilir. Alıcı olarak siz mümkün olduğu kadar montaj süresi boyunca montajı başında beklemeniz ve montaj yapılışını izlemeniz çok önemlidir. Bu şekilde davranıldığında montaj elemanın daha itinalı çalışacağı kaçınılmazdır. Çatı kaplaması sonrası elektrik kabloları tavan arasından atılarak priz ve düğme yerleri firmamızın Elektrik ekibi tarafından verilen elektrik planın göre yerleştirilir.

Makas arasına 80mm cam yünü (Çatı Şiltesi ) yerleştirilerek asma tavan kaplama işlemi yapılacaktır. Projeye göre banyo ve wc üniteleri için gerekli sıcak ve soğuk su tesisatı çekilerek kör tıpaları takılıp, klozet ,lavobo, Duş Teknesi , tuvalet taşı ve muslukların montajı fayans ve kalebodurdan sonra yapılması gerektiğinden bu ürünler tarafımızdan müşteriye teslim edilecektir.

Prefabrik ev gönyesine alınarak dış taraftan her 125cm de bir yere çelik dübel ile bağlanarak binanın zemin sabitleme işlemi yapılmış olur. Dış çelik kapı ve iç kapı ve Pvc pencereler takılarak binanın montajı bitirilmiş olur.

Montaj ekibimiz montaj yerinden ayrılmadan öncesi elindeki teslim kağıdını müşteriye imzalatarak müşteriye evi teslim etmiş olur. Montaj sonrası müşteri ister ise boya ekibinin üretici firmadan isteyerek boyaya başlata bilir, veya içerinin şap , fayans ve kalebodurunu yaparak boyaya hazır hale getirir. Böylelikle boya sonrası müşteri rutuş işlemi ile uğraşmaz .Prefabrik bina boya işlemi ilk olarak tavan ve duvar birleşim elemanlarına çekomastik çekiler montaj geçiş boşluklarını kapatmış olur.Mastik kuruma işlemi sonrası metal aksamın yağlı boyasını yaparak üzerine üzerine iki kat iç cephede plastik ,dış cephede akrilik boyama işlemini gerçekleştirir. Eğer Anahtar teslim olarak sözleşme yapılmış ise bu işlemlerde SİMPREFABRİK tarafından yapılacaktır.

SİMPREFABRİK